Szerző Téma: Medve  (Megtekintve 7938 alkalommal)

Nem elérhető É.Kati

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
    • Profil megtekintése
Medve
« Dátum: 2009. július 15. - 14:19:17 »
Párszor voltam már Erdélyben túrázni (Retyezát, Pádis, Madarasi Hargita), de csak egyszer láttunk medvét, azt is ősszel Bálványos közelében, szép komótosan átcammogott az úton, ránk se hederített. Most készülünk a Radnai főgerincet végigjárni, 25-én reggel indulunk, egy hetet leszünk fent a gerincen. Mi a helyzet ezen a környéken a medvékkel?

Nem elérhető admin

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 162
    • Profil megtekintése
    • www.radnaihavasok.ro
Re: Medve
« Válasz #1 Dátum: 2009. július 17. - 08:54:42 »
Szia!

Az erdős részeken lehetnek főleg, tehát a főgerinc esetében a két végén. Az általános helyzet merőben különbözik a medvetámadásoktól hírhedt Bucsecstől (kerülik a mackók az embereket), de természetesen az óvintézkedések itt is megteendők. A Radnai-hágónál (Rotunda) jobb a menedékház kerítésén belül sátrazni, ha sátraztok. Mindenesetre én még csak lábnyomot láttam, medvét nem.
Budai Péter (admin)

Nem elérhető repuding

  • Visszatérő tag
  • **
  • Hozzászólások: 10
    • Profil megtekintése
Re:Medve
« Válasz #2 Dátum: 2012. április 08. - 19:52:49 »
Szia!

Ezzel a témával kapcsolatban egy olyan kérdésem lenne, hogy mit értesz óvintézkedések alatt? Pl, ételek jó becsomagolása légmentes zacskókba? Vagy pedig erdős részeken valami fára felkötni azokat magasra? Nem feltétlenül a medvék miatt kérdem, de olyanban már volt részem, hogy kutyák szaglásztak a sátrunk körül ételek után kutatva

Nem elérhető admin

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 162
    • Profil megtekintése
    • www.radnaihavasok.ro
Re:Medve
« Válasz #3 Dátum: 2012. április 10. - 20:52:24 »
Szia!

Pontosan. Feljebb, ahol nincs már fa, ott pedig odébb lehet tenni, kővel jól lenehezékelni a bontott kaját/szemetet (elsősorban a pásztorkutyák miatt, főleg a Ló-havas, Repedő/Források-közti nyereg, Rebra-tó és Puzdra sátorhelyeken).
Budai Péter (admin)