Szerző Téma: Bringa  (Megtekintve 8911 alkalommal)

Nem elérhető Skeletron

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
    • Profil megtekintése
Bringa
« Dátum: 2009. július 20. - 11:04:59 »
Először is gratulálok a honlap készítőinek, szerksztőinek, nagyon igényes és _informatív_ oldal!!!

És a kérdésem:
A nyár vége felé készülünk meglátogatni a Radnai havasokat. Mégpedig hegyi kerékpárral. Az iránt szeretnék érdeklődni, hogy van-e ennek valamilyen törvényi vagy egyéb bürokratikus akadálya :).


Nem elérhető admin

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 162
    • Profil megtekintése
    • www.radnaihavasok.ro
Re: Bringa
« Válasz #1 Dátum: 2009. július 21. - 20:23:59 »
Szia!

Csak röviden válaszolok, mert holnap reggel hegyre indulok. Röviden: nincs ilyen akadály. Egy hét múlva visszatérek 1-2 ajánlott útvonalra is.

Üdv!
Budai Péter (admin)

Nem elérhető admin

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 162
    • Profil megtekintése
    • www.radnaihavasok.ro
Re: Bringa
« Válasz #2 Dátum: 2009. július 29. - 12:00:33 »
Szia!

Szóval: több szekérút is felmegy a hegyre, egyik-másik a főgerincig is. Bár teljes hosszukban nem jártam be mindegyiket, véleményem szerint alkalmasak lehetnek arra, hogy akár keresztül is bringázzatok a havason. Így pl. az Ányes-völgyből a Gargaló-nyeregbe és onnan az egykori Puzdra-menedékház érintésével le Borsára (vagy épp fordítva).

Borsáról a Mosolygó-tavi meteorológiai állomásig is köves szekérút kanyarog fel. Ugyanígy a Borsai-hágóból könnyen fel lehet tekerni az Aranyos-Beszterce forrástavához a Gargaló alá. A Bila-patak völgyében pedig az Ünőkő északi fala alá vezet szekérút.

Ajánlom jól áttanulmányozni a lehetőségeket a térképen.
Budai Péter (admin)

Nem elérhető Skeletron

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
    • Profil megtekintése
Re: Bringa
« Válasz #3 Dátum: 2009. augusztus 03. - 11:26:44 »
Hejj!
Köszönöm a választ és az útvonalakat! Nagyon örülök neki hogy nincs akadálya a dolognak :).
A Dimap térkép beszerzés alatt van, amint meglesz sokat fogjuk bújni ígérem!

Tudnál esetleg ajánlani egy-két olyan "alaptábort" ahol ott tudjuk hagyni a kocsit és este sátrazni tudunk?

Nem elérhető admin

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 162
    • Profil megtekintése
    • www.radnaihavasok.ro
Re: Bringa
« Válasz #4 Dátum: 2009. augusztus 03. - 22:31:02 »
Ha hosszabb időre szeretnétek letenni az autót, akkor érdemes valamelyik panziónál megbeszélni a tulajjal. Ha nem tudtok románul, akkor ajánlom az oldalon szereplőket; ha tudtok, akkor lehet ad hoc a helyszínen improvizálni (persze amúgy is, de azért jobb, ha mindkét fél pontosan érti mit akar a másik).

Pár nap múlva mi gyalogos gerinctúrára indulunk - még az is lehet, hogy összefutunk a hegyen?

Jó készülődést! Péter
Budai Péter (admin)

Nem elérhető Skeletron

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
    • Profil megtekintése
Re: Bringa
« Válasz #5 Dátum: 2009. augusztus 05. - 13:39:36 »
Szia! Kösz ismét a segítséget!
Most biztos nem futunk össze, mert mi szeptemberben megyünk és ahogy kinéz, a vége felé.

Nem elérhető Paraferee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
    • Profil megtekintése
Re: Bringa
« Válasz #6 Dátum: 2009. augusztus 30. - 20:21:19 »
Kedves honlap Szerkesztő!

Nagy örömömre szolgál, hogy rátaláltam ezen oldalra, és bővíthettem Erdélyi ismereteimet. Jómagam is számos túrát szervezek és vezetek főleg Pádis, Szlovák Paradicsom és hazai tájakra, gyalogosan és kerékpárral egyaránt.

A Randai-havasok gerinctúrája meseszép a leírásban szereplő képek alapján. Sajnos a képek méretéből és a leírásból arra nem kaptam kielégítő információt, hogy végig tekerhető e a gerinc. Itt olyan, számunkra akadálynak számító dolgokra gondolok, mint lépcsős mászások, Tátra-jellegű kő omladékok, függőlegeshez közelítő falak...

A "normál", köves keskeny ösvények kifejezetten jók lennének, amikre talán példát is láttam a képek egyikén-másikán.

Esetlegesen privátban nincs lehetőség pár nagyobb felbontású kép megtekintésére, melyből jobban képet tudnánk alkotni a gerinc túráról?

Üdvözlettel:
Paraferee


Nem elérhető admin

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 162
    • Profil megtekintése
    • www.radnaihavasok.ro
Re: Bringa
« Válasz #7 Dátum: 2009. augusztus 30. - 21:02:35 »
Szia!

Hát... vérmérséklet kérdése. Van pár hely, ahol a terep vagy a növényzet (sűrű törpefenyves) miatt kihívás a kijelölt ösvény követése, de azért nem a Tátráról van szó. :)  Valószínűleg bevállalható, csak aztán ne engem szidjatok... ;D

A képek ügyében írok majd privátban.

Üdv: Péter
Budai Péter (admin)