Szerző Téma: víz  (Megtekintve 13394 alkalommal)

Nem elérhető jan

  • Visszatérő tag
  • **
  • Hozzászólások: 14
    • Profil megtekintése
víz
« Dátum: 2010. december 21. - 11:16:59 »
A víz témát hogy szoktátok megoldani, mennyire jelent ez problémát egy főgerincen végighaladó túrán? A dimapos térképen meg itt a leírásokban is látom, hogy vannak elvileg források megfelelő sűrűségben, de nem tudom, hogy ezek tényleg működnek-e, könnyű-e őket megtalálni, iható-e a vizük gond nélkül stb. Előre is köszi a tippeket!

Nem elérhető admin

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 162
    • Profil megtekintése
    • www.radnaihavasok.ro
Re:víz
« Válasz #1 Dátum: 2010. december 22. - 11:20:33 »
A források működnek augusztusban is (persze nem valami bő vízhozammal), a megtalálásuk nem nehéz. Az ihatóság kényes kérdés, egyéni érzékenységtől is függ... Ha biztosra szeretnél menni, akkor forrald fel vagy fertőtlenítsd más alternatív módszerrel.
Budai Péter (admin)

Nem elérhető csizmadia_zoltan

  • Aktív tag
  • ***
  • Hozzászólások: 22
    • Profil megtekintése
Re:víz
« Válasz #2 Dátum: 2010. december 24. - 14:22:36 »
Tavaly (2009-ben) akkor kaptam frászt, amikor a Mosolygó-tó katlanban a meteorológiai állomásnál száraz volt a patak-meder. Lejjebb kb 1650 méter körül volt víz a forrásnál, szerencsére nem kellett visszamennem, hanem a Mosolygó-tó kifolyásánál tankoltam vizet - de ez oda-vissza kb 20-20 perc (időveszteség) volt.

Az idén rendesen volt víz a patakmederben már a meteorológiai állomásnál is.
Tavaly a Kis-Lála-tónál ille a Galac nyereg melletti sátorozóhelynél tankoltam. "Nyersen" is ittam vizet, nem lett tőle semmi bajom.
Az idén félbe kellett szakítanom a nyugat-keleti irányú gerinctúrámat, lefelé menet a Repedő/Büküly patakokból ittam. (Senki emberfia NE menjen arra !!)

CSZ

Nem elérhető Fülöp Attila

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
    • Profil megtekintése
Re:víz
« Válasz #3 Dátum: 2011. január 11. - 15:12:38 »
Felcsigáztál, miért ne menjen senki emberfia arra? :)

Nem elérhető admin

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 162
    • Profil megtekintése
    • www.radnaihavasok.ro
Re:víz
« Válasz #4 Dátum: 2011. január 11. - 22:58:41 »
Szia Attila!

Ha nem tévedek, mi ismerjük egymást :)

Annyiban finomítanám Zoltán tanácsát, hogy senki ne menjen arra egyedül, és készüljön fel arra, hogy eltéved. Térkép alapján egyszerűnek tűnik: "lemegyünk a völgyön" és kész. No ez az, ami tévedés... Egyrészt az ösvény is el-eltűnik időnként, van ahol konkrétan a patakmederben kell hosszában gázolni, vagyis az a legkönnyebb út. De ezt semmi nem jelöli. Tehát fel kell készülni arra, hogy az erdőben éjszakázik az ember, plusz kaja és jó adag kalandvágy nem árt. A helyiek "poteca rea"-ként beszéltek róla.

Amúgy meg szép nagy vízesések vannak... ;) 2009-ben mi is itt ereszkedtünk le Borsára, de csak azért sikerült aznap estére leérni, mert a sors összehozott minket két áfonyaszedővel és ahol nekünk megállt a tudományunk, ott ők kisegítettek.

Üdv: Péter
Budai Péter (admin)


Nem elérhető csizmadia_zoltan

  • Aktív tag
  • ***
  • Hozzászólások: 22
    • Profil megtekintése
Re:víz
« Válasz #6 Dátum: 2011. október 07. - 17:23:51 »
A Nyerges-hegy nyugati oldalán jelzett forrásokat száraznak találtam; (a délebbi alsóbb szakaszán lehet, hogy volt víz)
A Repedő-csúcs előtt keletre "tankoltam" fel vízzel, a belső sátorozóhelynél levő víz egyrészt nehezen kinyerhető, másrészt nem túl bizalomgerjesztő :-(
Fényképfelvételeket is készítettem, műanyag zacskót is beledobtak.
https://picasaweb.google.com/116353983531984834643/Radnai_havasok_2011#5659624576582549794

Az Ünökő déli oldalán jelez egy forrást a térkép (valahol a bádogmenedék közelében), de nem láttam.

CSZ

Nem elérhető Boti68

  • Visszatérő tag
  • **
  • Hozzászólások: 14
    • Profil megtekintése
Re:víz
« Válasz #7 Dátum: 2013. augusztus 21. - 15:10:54 »
Sziasztok!

A Mosolygó-tó környéki ivóvíz vételezés aktuális helyzete érdekel!
Van forrás? A tó kifolyása iható??
Boti

Nem elérhető admin

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 162
    • Profil megtekintése
    • www.radnaihavasok.ro
Re:víz
« Válasz #8 Dátum: 2013. augusztus 21. - 17:24:15 »
A tóból kifolyó patak a vízforrás. Forralni nem árt, de úgy biztosan iható.
Budai Péter (admin)

Nem elérhető jan

  • Visszatérő tag
  • **
  • Hozzászólások: 14
    • Profil megtekintése
Re:víz
« Válasz #9 Dátum: 2013. augusztus 22. - 15:09:15 »
Illetve, ha biztosra akar menni az ember, akkor meg lehet keresni a tóba befolyó valamelyik kis patakot, és onnan venni a vizet, talán az valamivel  jobb.

Nem elérhető Boti68

  • Visszatérő tag
  • **
  • Hozzászólások: 14
    • Profil megtekintése
Re:víz
« Válasz #10 Dátum: 2013. augusztus 23. - 14:53:26 »
Közben ráleltem, a még a tó előtti, 1650 m körüli, út melleti forrásra is.
Talán érdemes majd itt feltölteni a készletet
Boti