Szerző Téma: autó otthagyása Borsán  (Megtekintve 21055 alkalommal)

Nem elérhető admin

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 162
    • Profil megtekintése
    • www.radnaihavasok.ro
Re:autó otthagyása Borsán
« Válasz #15 Dátum: 2013. augusztus 21. - 20:45:17 »
Szívesen! Kívánom hogy kifogástalan napos őszi időt fogjatok ki! :-)
Budai Péter (admin)

Nem elérhető jan

  • Visszatérő tag
  • **
  • Hozzászólások: 14
    • Profil megtekintése
Re:autó otthagyása Borsán
« Válasz #16 Dátum: 2013. augusztus 22. - 15:04:05 »
Mi kicsit megcsúsztunk odafelé, ezért (magyar idő szerint) 3-kor indultunk a borsai kórháztól, de fölértünk világosban (igaz, ez július végén történt - most már jóval hamarabb lemegy a nap).

Nem elérhető syb_001

  • Visszatérő tag
  • **
  • Hozzászólások: 8
    • Profil megtekintése
Re:autó otthagyása Borsán
« Válasz #17 Dátum: 2013. augusztus 23. - 08:28:22 »
Nekünk (nem túl pöpec erőnlét + jó nagy zsák) a kórház elől indulva olyan 5 óráig tartott az út a meteo állomásig. A táborhely az állomás után van 50-100 m-re, a katlanban, kicsit lefele. Ki is van táblázva.
Mellesleg mi a kórház elött hagytuk a járművet.

Nem elérhető Boti68

  • Visszatérő tag
  • **
  • Hozzászólások: 14
    • Profil megtekintése
Re:autó otthagyása Borsán
« Válasz #18 Dátum: 2013. augusztus 23. - 13:59:27 »
Nekünk 410 km a táv itthonról (Békés), amire 6 órát számolok.
A 20kg-os zsákos menetelésben van gyakorlatunk (Bihar, Torockói-hg., Retyezát, Fogaras), bár könnyen már ez sem megy...

Nekem két útvonal jöhet számításba ...Nagyszalonta - Nagyvárad - Élesd - Kolozsvár - Dés - Borsa
vagy Élesd után fel Zilah - Zsibó felé és úgy Dés...

Ez utóbbit 10 km-vel rövidebbnek írja, de még nem jártam erre. Milyen lehet a forgalom, az útminőség...??
Boti

Nem elérhető syb_001

  • Visszatérő tag
  • **
  • Hozzászólások: 8
    • Profil megtekintése
Re:autó otthagyása Borsán
« Válasz #19 Dátum: 2013. augusztus 24. - 08:25:36 »
Mi a Csenger-Szatmár-Máramarossziget-Borsa utvonalon mentünk, az útviszonyok átlagosak voltak, az erdélyi szakaszokon is lehetett haladni jól, azért a szekerekkel vigyázni kell :) A forgalom hétköznap ellenére is jelentős volt, de nem kell félni, a románok mennek mint a bolondok (vagy épp félni kell tőle), gondot csak a hegyi szakaszokon szüttyögő kamionok jelenthetnek.
A hegyi szakaszt -mint említettem- épp felújították (már nem is emlékszem, tán Visóig), akkor még nem voltak készen a patak-átfolyók, ezért olyan 200 m-ként  fék-40 és elédvágó román, hogy aztán ő is szüttyögjön, ahogy te is.
Ettől függetlenül szerintem jól lehet haladni (bár ezen az utvonalon sok a falu), kivételt csak Borsa - Borsafüred jelent, ott olyan mintha a holdon próbálnál autózni.

Nem elérhető syb_001

  • Visszatérő tag
  • **
  • Hozzászólások: 8
    • Profil megtekintése
Re:autó otthagyása Borsán
« Válasz #20 Dátum: 2013. augusztus 24. - 08:26:33 »
Remélem szept. végén én is eljutok oda. Első hétre terveztem, de a meló felülírja a dolgokat.

Nem elérhető Boti68

  • Visszatérő tag
  • **
  • Hozzászólások: 14
    • Profil megtekintése
Re:autó otthagyása Borsán
« Válasz #21 Dátum: 2013. augusztus 26. - 11:43:08 »
Évek óta sokat járok Erdélybe (idén 6x voltunk), így az átlagos viszonyokat ismerem.

Az Élesd - Zilah - Zsibó - Dés szakaszon még nem jártam. Erre kéne infó.
Boti

Nem elérhető admin

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 162
    • Profil megtekintése
    • www.radnaihavasok.ro
Re:autó otthagyása Borsán
« Válasz #22 Dátum: 2013. augusztus 27. - 15:20:55 »
Én 3 éve jártam a Nagybánya-Dés-Óradna útvonalon, ami részben egyezik az általad kérdezettel. Igaz nem friss infó, de akkoriban egész kellemesnek ítéltem meg útminőség és forgalom szempontjából is. Kanyarok azért voltak bőven, ami nappal kifejezetten élvezetes (azzal a kis forgalommal, amivel találkoztam), éjszaka kevésbé lehet az.
Budai Péter (admin)

Nem elérhető Boti68

  • Visszatérő tag
  • **
  • Hozzászólások: 14
    • Profil megtekintése
Re:autó otthagyása Borsán
« Válasz #23 Dátum: 2013. augusztus 27. - 15:45:40 »
Köszi!
Nem szeretem az 1. sz. főutat a nagy forgalom miatt, illetve Zsilah - Zsibó felé nem jártam még és szívesen mennék arra.
Boti