Szerző Téma: autó otthagyása Borsán  (Megtekintve 21202 alkalommal)

Nem elérhető jan

  • Visszatérő tag
  • **
  • Hozzászólások: 14
    • Profil megtekintése
autó otthagyása Borsán
« Dátum: 2011. május 20. - 10:08:33 »
Július elején fogunk gerinctúrázni a Radnaiban, és az a tervünk, hogy az autót egy hétre Borsán hagyjuk.

Az lenne a kérdésem, hogy van-e ezzel kapcsolatban tapasztalatotok, tippetek. Mennyire biztonságos csak úgy leparkolni és otthagyni valahol a település központjában egy kocsit? Van-e lehetőség egy szálloda vagy panzió parkolójába beállni egy kis pénz ellenében? Előre is köszi a tippeket.

Nem elérhető admin

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 162
    • Profil megtekintése
    • www.radnaihavasok.ro
Re:autó otthagyása Borsán
« Válasz #1 Dátum: 2011. május 22. - 14:17:29 »
Ha egy teljes hétig ott szeretnétek hagyni, akkor az utóbbi megoldást javaslom, bár lehet hogy a központban nem találtok ilyet, csak kicsit kijjebb.
Budai Péter (admin)

Nem elérhető jan

  • Visszatérő tag
  • **
  • Hozzászólások: 14
    • Profil megtekintése
Re:autó otthagyása Borsán
« Válasz #2 Dátum: 2011. május 22. - 23:16:44 »
Kijjebb alatt azt érted, hogy Borsafüred felé?

Amúgy a Nagy Balázs-féle gerinctúra-biblia azt javasolja, hogy hagyjuk a rendőrség előtti parkolóban, de egy hétre én is kicsit bizonytalannak érzem a megoldást...

Persze jobb lenne, ha Borsán tudnánk hagyni valahogy, mert akkor onnét egyből neki tudnánk vágni a Mosolygó-tónak. Egy kilencéves Suzukit talán nem lopnak el, persze kit tudja...

Nem elérhető csizmadia_zoltan

  • Aktív tag
  • ***
  • Hozzászólások: 22
    • Profil megtekintése
Re:autó otthagyása Borsán
« Válasz #3 Dátum: 2011. május 23. - 07:10:17 »
Szervusztok !

a 2009-es túrám során első alkalommal Borsa külterületi részén  (kb 1.5 - 2 km-re a központtól) hagytam az autót egy kis vegyeskereskedés előtt, második alkalommal Borsa-komplex-nél egy-egy éjszakára.

( 2010-ben az Ursu-panzió vendége voltam, parkolás megoldva; ill Maxi-taxi-val utaztam be a központba, amikor a Mosolygó-tó felé vettem az irányt)

---

2010-ben a radnai túrám előtt a Kelemen-havasoknál az Istenszékére mentem fel, az autót az erdei úti sorompónál hagytam.
Néhány méter megtétele utána egy apróságért visszamentem az autóhoz, és mint visszaérkezésemkor tapasztaltam, elfelejtettem bezárni az ajtót; SEMMI nem hiányzott :-)

(az autómnál gyárilag olyan a rendszer, ha kulccsal zárom be, akkor nem lehet a belső retesszel nyitni -> dróttal benyúlni és felhúzni)

CSZ

Nem elérhető admin

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 162
    • Profil megtekintése
    • www.radnaihavasok.ro
Re:autó otthagyása Borsán
« Válasz #4 Dátum: 2011. május 23. - 22:08:31 »
A közbiztonság arrafelé szerintem semmivel sem rosszabb (sőt, talán még jobb is), mint itthon. Inkább csak a régi beidegződés, illetve a saját lelkiismeretünk megnyugtatása ösztökél minket arra, hogy "biztonságban tudjuk" az autónkat. Ezért javaslom én is a "panziónál hagyós" megoldást, ami, mint Zoltán példája mutatja, akár Borsafüredről is megoldható. A helyijárat (maxi-taxi) segítségével gyorsan a központban lehet az ember.

Honnan és hogy terveztek visszajutni Borsára a túra végén?
Budai Péter (admin)

Nem elérhető jan

  • Visszatérő tag
  • **
  • Hozzászólások: 14
    • Profil megtekintése
Re:autó otthagyása Borsán
« Válasz #5 Dátum: 2011. május 24. - 09:14:20 »
Az a terv, hogy a Radnai-hágótól lebandukolunk a 18-as útra, és visszastoppolunk Borsára.

Nem elérhető admin

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 162
    • Profil megtekintése
    • www.radnaihavasok.ro
Re:autó otthagyása Borsán
« Válasz #6 Dátum: 2011. május 27. - 22:03:32 »
Értem. Menni fog, de ha estére érnétek le, inkább maradjatok a hágóban. Nappal többen járnak arra és ti is jobban látszotok az út szélén.
Budai Péter (admin)

Nem elérhető Fülöp Attila

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
    • Profil megtekintése
Re:autó otthagyása Borsán
« Válasz #7 Dátum: 2011. június 16. - 12:12:59 »
Én többször hagytam ott a kocsit Borsán, a kórház előtt, semmi baja nem lett. Romániában - főleg vidéken - nincs elharapózva úgy az autólopás mint Mo.-on. Szerintem otthagyhatod, senkit sem fog érdekelni, de ahogy Péter írta a saját nyugalmadért beteheted valahova. Én javaslom a Perla Maramuresului 2-t, elég nyitottak a tulajok. Esetleg levelezd le előre velük: http://www.informatii-cazare.ro/Transilvania-Maramures-Borsa-Pensiune-Perla%20Maramuresului-unitate-346

Ha nem tudnak angolul szólj és segítek a románnal.
Meg elég jó rántottát is csinálnak :)

Nem elérhető jan

  • Visszatérő tag
  • **
  • Hozzászólások: 14
    • Profil megtekintése
Re:autó otthagyása Borsán
« Válasz #8 Dátum: 2011. június 28. - 14:54:57 »
Köszi, azt tervezem, hogy majd ott megpróbálok egyezkedni valamelyik panzióval, angolul vagy németül. Biztos ami biztos, ezt a szöveget le tudnátok fordítani nekem románra?

"Kirándulni megyünk a hegyekbe, péntekig itt szeretnénk hagyni a parkolóban az autót."

Nem elérhető Fülöp Attila

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
    • Profil megtekintése
Re:autó otthagyása Borsán
« Válasz #9 Dátum: 2011. június 28. - 15:12:45 »
"Mergem la Munte, si am dori sa lasam masina aici in parcare pana vineri"
(Kirándulni megyünk a hegyekbe, péntekig itt szeretnénk hagyni a parkolóban az autót)

Nem elérhető jan

  • Visszatérő tag
  • **
  • Hozzászólások: 14
    • Profil megtekintése
Re:autó otthagyása Borsán
« Válasz #10 Dátum: 2011. június 28. - 16:24:41 »
Köszi!

Nem elérhető csizmadia_zoltan

  • Aktív tag
  • ***
  • Hozzászólások: 22
    • Profil megtekintése
Re:autó otthagyása Borsán
« Válasz #11 Dátum: 2011. október 07. - 17:17:23 »
Mivel szálláshelyem a déli oldalon volt, ezért autóval mentem Borsa-complex-be, itt 3 éjszakát pakolt az autó a fatemplom előtt.
Kicsit poros volt, de máj baja nem esett.

CSZ

Nem elérhető Boti68

  • Visszatérő tag
  • **
  • Hozzászólások: 14
    • Profil megtekintése
Re:autó otthagyása Borsán
« Válasz #12 Dátum: 2013. augusztus 21. - 15:21:47 »
Sziasztok!

Ha délig megérkezünk Borsára, felérhetünk-e sötétedésig a Mosolygó-tóhoz?

Köszi!
Boti

Nem elérhető admin

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 162
    • Profil megtekintése
    • www.radnaihavasok.ro
Re:autó otthagyása Borsán
« Válasz #13 Dátum: 2013. augusztus 21. - 17:23:13 »
Szia! A városközponttól ez kb. 9,5 km távot és kb. 1000 m szintet jelent. Tehát tempótól és évszaktól függően fel lehet érni a meteo állomáshoz (a tónál nem szabad sátorozni, persze vannak, akik fittyet hánynak a szabályokra és megteszik, de ha meg szeretnénk őrizni az iható vízforrást, akkor érdemes lenne betartani...)
Budai Péter (admin)

Nem elérhető Boti68

  • Visszatérő tag
  • **
  • Hozzászólások: 14
    • Profil megtekintése
Re:autó otthagyása Borsán
« Válasz #14 Dátum: 2013. augusztus 21. - 20:16:14 »
Igen tudom, a tó melletti katlanban lehet sátrazni.

Köszönöm a válaszokat!
Boti