Szerző Téma: Rovinieta  (Megtekintve 9318 alkalommal)

Nem elérhető admin

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 162
    • Profil megtekintése
    • www.radnaihavasok.ro
Rovinieta
« Dátum: 2008. augusztus 15. - 15:51:21 »
Megújult a rovinieta dizájn, az eddig megszokott egyszerű sárga plecsni helyett biztonsági elemekkel felvértezett matricát kaphatunk a pénzünkért (remélhetőleg, mert télen már bizony jártam úgy, hogy a sokadik benzinkútnál sem volt készleten, így legjobb szándékom ellenére sem tudtam leróni eme kötelezettségem).

Bővebb információk magyarul a Pádisinfón és románul a www.roviniete.ro oldalon olvashatók.
Budai Péter (admin)

Nem elérhető admin

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 162
    • Profil megtekintése
    • www.radnaihavasok.ro
Re: Rovinieta
« Válasz #1 Dátum: 2008. szeptember 08. - 10:45:07 »
Az új matrica vásárlásakor a rendszámon kívül szükséges megadni az autó alvázszámát is, ezért érdemes forgalmival a kézben sorbaállni.
Budai Péter (admin)

Nem elérhető Ibotz

  • Visszatérő tag
  • **
  • Hozzászólások: 6
    • Profil megtekintése
Re:Rovinieta
« Válasz #2 Dátum: 2013. május 21. - 15:47:58 »
http://www.roviniete.ro/hu
oldalon egyszerűen meg lehet vásárolni kártyás fizetéssel az útdíj matricát, tőlem még soha senki se kérte, de olvastam már olyanról, hogy rendőr kérte.

Nem elérhető admin

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 162
    • Profil megtekintése
    • www.radnaihavasok.ro
Bővült az úthasználati e-matricák érvényességi idejének választéka
« Válasz #3 Dátum: 2013. július 17. - 13:49:26 »
Az eddigi egyhetes, 30 napos és 12 hónapos útmatricadíj mellett bevezették Romániában a 10 napos és a 90 napos úthasználatra jogosító matricákat. Mint ismeretes minden Romániába belépő gépjárműre kötelező kiváltani az útmatricát. A személyautókra vonatkozó új, 10 napos úthasználati díj 4 euróba, míg a 90 napos 13 euróba kerül. Az egyhetes, a 30 napos valamint az 1 évre szóló útmatrica továbbra is érvényben marad, az eddigi 3, 7 illetve 28 eurós díjért. Az összeget euróban szabták meg, de kifizethetőek lejben is. Az útmatricák megvásárolhatók a legtöbb határátkelőhelyen és a benzinkutaknál.

forrás: padis.hu
Budai Péter (admin)